offline
- Pridružio: 02 Jun 2012
- Poruke: 99
|
Napisano: 13 Nov 2012 9:29
ma nije problem, zatvoriti oci i usi...popiti jednu ljutu...
Radi se o tome da nazovi 'narodni' (ili je tajkunski ili od stranih ambasada i drzava) mediji ne treba da nas zatrpavaju budalastinama a KLJUCNE stvari namerno prikrivaju..
Evo ni ja ne bih znao, da ovo nisam dobio:
NIKAKVIH VIJESTI S ISLANDA, JE LI?
Kako to da se prekida program čak i kad muha proleti u, recimo, Egiptu, ali nemamo nijedne udarne vijesti o tome što se događa na Islandu?
A na Islandu, ljudi su natjerali vladu da podnese ostavku, glavne banke su nacionalizirane, odlučeno je da se ne plaća dug Velikoj Britaniji i Nizozemskoj, zbog očajne državne financijske politike, a okupljeno je i javno vijeće koje sastavlja novi ustav.
I sve to izvedeno je na potpuno miran način.
Cijela revolucija protiv sila koje su kreirale aktualnu globalnu krizu provedena je tiho i to je valjda razlog što o svemu nije brujila javnost, niti je cijela situacija eskalirala u medijima tijekom protekle dvije godine. A što bi se dogodilo kad bi se i ostalo stanovništvo Europske unije poslužilo ovim primjerom? Što bi se dogodilo kad bi stanovništvo Republike Hrvatske slijedilo islandski prevrat?
Sažetak činjenica o revoluciji na Islandu
Glavna državna banka je nacionalizirana 2008. godine. Islandska valuta krona je devalvirana, a burza obustavljena. Zemlja je u bankrotu. Građani protestiraju ispred parlameta i uspjeli su se izboriti za nove izbore zbog čega su premijer i cijela vlada podnijeli ostavku.
Zemlja je u očajnoj ekonomskoj situaciji. Zakonodavac predlaže isplatu duga Velikoj Britaniji i Nizozemskoj kroz rate od 3,500 milijuna eura, koje će narednih 15 godina Islanđani plaćati na mjesečnoj bazi, s kamatom od 5,5%. Islanđani izlaze na ulice 2010. i
zahtijevaju referendum.
U siječnju 2010. godine, predsjednik osporava daljnje plaćanje duga i najavljuje narodni miting. U ožujku je na referendumu glasovima od 93% Islanđana donesena odluka otkazivanja isplate duga.
U međuvremenu, vlada je inicirala istragu kojom će pred lice
pravde biti izvedeni odgovorni za krizu u zemlji, a mnogi visoki dužnosnici ministarstva vanjskih poslova i bankari su uhićeni. Interpol izdaje nalog koji sve umiješane u kriminalnu hobotnicu tjera da napuste zemlju.
Tijekom ove krize izabrano je vijeće koje će ispisati novi Ustav, i to na temelju iskustva iz prethodnog razdoblja, a koji će biti zamjena za dotadašnji (kopija Ustava Danske).
Od 522 kandidata izabrano je 25 građana koji nisu imali nikakve veze s politikom. Sve što je trebalo za kandidaturu je punoljetnost i 30 različitih potpisa. Ustavno vijeće je počelo rad u veljači 2011. da bi predstavilo predložak zasnovan na preporukama dobivenim od različitih skupština iz cijele zemlje. Predloženi ustav mora odobriti i usvojiti sadašnji parlament kao i onaj čiji će sastav biti poznat nakon idućih legislativnih izbora.
Dakle, Islanđani su mirnim putem! - natjerali cijelu vladu da podnese ostavku, nacionalizirali su banke, izglasali referendum kako bi građani odlučili o ekonomskoj budućnosti, pozatvarali odgovorne za krizu, ispisali novi vlastiti Ustav.
Jesu li nas mediji ikad izvijestili o ovome?
Je li ijedan politički program na radiju ili televiziji ponudio barem komentar ili analizu ovog rješenja?
Nije!
Islanđani su nam uspjeli pokazati da postoji način obračunavanja sa sustavom, koji tlači i poigrava se krizama, dajući lekciju iz demokracije cijelom svijetu.
Valjda zato ništa o svemu tome nismo znali, niti su se kreatori istine potrudili da o tome išta znamo.
________________________________________
Ko su ovde kreatori istine, ambasador SAD-a i Lihtova ?
Dopuna: 16 Nov 2012 10:06
Poslanak, poznati dramaturg Siniša Kovačević napao, plavuše 'uzvraćaju udarac'...
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Reditelj Siniša Kovačević rekao je da se RTS nalazi u dubokoj krizi, bez koncepta i programa, a na to su mu odgovorile "plavuše sa RTS-a"
Javni servis nalazi se u dubokoj krizi - kako krizi rukovođenja, tako i konceptualno, pa i u političkoj i moralnoj krizi, rekao je Kovačević na sednici republičkog parlamenta, u delu kada poslanici svakog utorka i četvrtka traže informacije od predstavnika vlasti.
“Čini mi se da, pored toga što je loše vođena i što apsolutno nema nikakav program, osim onih nekoliko plavuša koje se smenjuju vodeći ga, menadžmentu te kuće niko nije rekao da su se u Srbiji dogodile određene političke promene”, rekao je Kovačević.
S obzirom na to da, kako je rekao, RTS grca u besparici, a “javna je tajna da nacionalna televizija raspolaže ogromnim marketinškim i finansijkim kapitalom koje u bescenje prodaje određenim firmama”, Kovačević je upitao ministra kulture i informisanja Bratislava Petkovića da li je tačno da se radi o firmama Srđana Šapera i Dragana Đilasa i da li u takvim ugovorima ima elemenata krivičnog dela.
“U ovakvom sistemu vrednosti nacionalna televizija je stub i nosač kulture jednog naroda. Ukoliko takva kuća nema mogućnost da se suprotstavi ovoj najezdi indijskih nevesti i Sulejmana Veličanstvenog, bojim se da ćemo biti suočeni sa jednim gorkim porazom, čijih posledica, bojim se da nismo svesni”, rekao je Kovačević.
Slične kritike, Kovačević je ponovio i na današnjoj sednici Odbora za kulturu i informisanje Skupštine Srbije, na kojoj je predstavljen predlog budžeta Ministarstva za kulturu u narednoj godini, ukazavši da je naplata pretplate sve manja, a kritike je uputio i direktoru RTS Aleksandru Tijaniću.
“Što se tiče Tijanića, o njemu mislim sve najgore. Stranka kojoj pripadam, iako tada nisam bio njen član, je donekle kriva što je on tu i zbog toga se izvinjavam”, rekao je Kovačević.
Poslanik DSS je i ranije, 23. oktobra, takođe, na sednici parlamenta tražio od ministra kulture i informisanja da objasni kakva je situacija u RTS-u i kakvi su problemi naplate pretplate, navodeći da je ona "spala" na 30 odsto, dok u Hrvatskoj ide i do 90 odsto.
On je i tada pitao da li je tačno da se ogroman marketinški potencijal prodaje odgovarajućim firmama.
Novinarke i urednice Radio-televizije Srbije reagovale su na, kako su navele, "uvrede i prostakluke" koje je poslanik i dramski pisac Siniša Kovačević izgovorio u više navrata u Skupštini Srbije nazivajući ih "plavušama sa RTS-a" i najavile pokretanje sudskog postupka protiv njega.
Kovačević je u "više nadahnutih skupštinskih nastupa" pominjao "plavuše sa RTS-a" u "nepriličnom, nedostojnom i čitavom civilizovanom svetu, nedozvoljenom kontekstu", navodi se u reagovanju Nataše Miljković, Olivere Kovačević i Olivere Jovićević, u ime "desetina plavuša sa RTS".
"Krajem septembra, citiramo, usred Skupštine Srbije, izrekli ste da 'plavuša vodi jutarnji program, plavuša vodi vesti, plavuša vodi beogradsku hroniku, plavuša vodi dnevnik, plavuša vodi politički program, plavuša vodi na piće, plavuša vodi kući'. Na današnjem zasedanju izjavili ste da najgledanija srpska televizija RTS nema nikakav program -'osim nekoliko plavuša koje se smenjuju vodeći ga'", navodi se u reagovanju dostavljenom Tanjugu.
Navodi se da je pravo Kovačevića da se u oceni programa RTS-a "raziđe sa vlastitim narodom", ali da "ne može preko 'plavuša', polnog rasizma i zaštićenim imunitetom da, usred Skupštine, vodi krstaški rat protiv RTS-a, jer sudskim putem, mimo važećih pravilnika, zahteva isplatu 160.000 evra autorskih honorara za reprize njegovih serija".
"To svi zaposleni na RTS-u znaju i pitaju se, brkati poslaniče i junački književniče, da li biste ovako vređali 'plavuše' i naš program da ste, poduprti svojim poslaničkim autoritetom, protivzakonito odlomili milionsku nadoknadu?", navode Miljkovićeva, Kovačevićeva i Jovićevićeva. Poslanik DSS i poznati reditelj Siniša Kovačević izjavio je danas da se RTS nalazi u dubokoj krizi, bez koncepta i programa.
"Čini mi se da, pored toga što je loše vođena i što apsolutno nema nikakav program, osim onih nekoliko plavuša koje se smenjuju vodeći ga, menadžmentu te kuće niko nije rekao da su se u Srbiji dogodile određene političke promene", rekao je Kovačević na sednici parlamenta, u delu kada poslanici svakog utorka i četvrtka traže informacije od predstavnika vlasti.
|