Poslao: 16 Maj 2007 12:28
|
offline
- Leopardvegetarian
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 06 Okt 2006
- Poruke: 640
- Gde živiš: Tajland, zapadna obala
|
Pa izbacila si subjektivnost i osobe A.
Dakle u slucaju da je osoba B 'idealni prijatelj' imamo kombinacije koje zavise od toga:
-kuda ide osoba A
-kuda osoba A misli da ide
-kuda osoba B ide zbog toga kuda ide osoba A
Dakle imamo novu tabelu sa 8 kombinacija od kojih su samo 4 altruisticke, tj., nije u pitanju kako ti kazes 'pijavica'.
Medjutim bitno je primetiti da u 2 od te 4 kombinacije osoba A dobija 'tretman za boljku za koju ne zna da postoji' sto moze lako dovesti do nesporazuma oko motivacije osobe B.
Npr
A gore--misli da ide dole--B gore
A dole--misli da ide gore--B dole
U prvom primeru osoba B ohrabruje osobu A sto moze biti krivo protumaceno kao nerazumevanje ili cak zadirkivanje i zluradost.
U drugom primeru osoba B upozorava osobu A sto moze biti krivo protumaceno kao zavist.
Poenta:
Pazljivo sa osobom A koja ne vidi kuda ide cak i kad kao osoba B cvrsto stojimo na zemlji.
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 18 Avg 2007 18:54
|
offline
- Helenska
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 19 Feb 2007
- Poruke: 29
|
mire ::
nije se naljutila na mene vec mislim da je to vishe odraz nemoci da neshto shvati/uradi i onda to prikriva agresijom...
Ovakvo ponašanje zasigurno ne predstavlja izraz nemoći, već, čini mi se, neupornosti. Greška pomenute devojke jeste u tome što je zagonetku na samom početku odbacila kao nerešivu, a potom, kad je došla do saznanja da je rešenje bilo, razumno je što se u njoj javlja gnev - ne zbog zavisti usled tuđeg znanja, niti, pak zbog nerazumevanja izrečenog, već prevashodno zbog gubitka zadovoljstva koje nas obuzima nakon one spoznaje do koje dolazimo sami.
|
|
|
|
Poslao: 18 Avg 2007 19:08
|
offline
- Freia
![Female](https://www.mycity.rs/templates/simplified/images2/user-sex.gif)
- Prijatelj foruma
- Pridružio: 31 Jan 2005
- Poruke: 1899
|
to je tezak slucaj onda. jer kao posledica ispasta osoba koja je ' kriva' za ili deli u to(m) otkricu, i prva je na dohvat za psovanje, prevrtanje.......... helenska, jedno je ovo zakljuciti. drugo (sto je uvek pozeljno) je probuditi ljude da svoje ponasanje dozive kao iskljucivu samo-odgovornost.
|
|
|
|