srxon ::Ma svejedno vam je kad nemate gdje da se zaposlite ni sa drzavnim ni sa privatnim fakultetom.
Zavisi sta zavrsis. Meni su se smejali kada sam otpavsi na medicini otisao na biohemiju. Kao:"Sta ce ti to? Sta ces sa time da radis?" Medicinu sam voleo (u stvari, volim je i danas, ali na malo drugaciji nacin). Da je neke srece, danas bi bio IV a ne II godina, ali sta da se radi, da nam nije fizike i matematike, prosek studiranja ne bi bio 9 godina.
Problem je u nasem drustvu sto velika vecina 'oce jedno zanimanje. Svi bi hteli da budu bankari, advokati, lekari. Nikome nije stalo da bude molekularni biolog, meteorolog, fizicar, fizikohemicar itd... 'ocu da je veliki problem prezasicenosti drustva jednom profesijom, sto rezultira tezim pronalazenjem zaposlenja u struci. Takodje, svako ko zavrsi hteo bi da ima posao u velikim gradovima (BG, NS, NI) Ovo pre svega se odnosi na lekare, svi koji diplomiraju bi da se zaposle u BG. E pa jbg, trebao bi neko da bude i seoski lekar.
Sto se tice Drzavni vs. Privatni, svaki ima svoje prednosti i mane. Ako su studije vezane za prirodne i tehnicke nauke, prednost bi dao drzavnim fakultetima. Ako su u pitanju drustvene nauke, prednost je na strani privatnih fakulteta.
|