. : :MyCity geografski kviz: : .

114

. : :MyCity geografski kviz: : .

offline
  • ZoNi  Male
  • Free Your Mind!
  • Pridružio: 26 Feb 2005
  • Poruke: 5757
  • Gde živiš: Singidunum

da, to je otprilike to...

odgovor je konkretno trebalo da glasi da su sve to glavni gradovi federalnih jedinica u navedenim saveznim državama...

ajmo dalje Wink



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Sep 2007
  • Poruke: 64
  • Gde živiš: Switzerland

Sta je Ume elv?



offline
  • Pridružio: 02 Apr 2007
  • Poruke: 1501
  • Gde živiš: Pančevo

Reka u Švedskoj?

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2007
  • Poruke: 64
  • Gde živiš: Switzerland

tacno tako
moze dalje...

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2007
  • Poruke: 1501
  • Gde živiš: Pančevo

Citat:Najveća postrojenja za proizvodnju hidroenergije su na 9 reka severne Švedske. Najiskorisćenija rijeka je Luleelven, sa 15 hidrocentrala, i proizvodnjom od oko 14.1 Twh, zatim Indalselven (7.5 Twh), Ume elv (5.4 Twh) i Ongermanaelven (5.5 Twh). Vlada Švedske je u svrhu očuvanja prirodnih lepota ograničila i propisala stroge uslove za daljnju izgradnju hidroelektrana, odnosno neke reke (inače sa velikim potencijalom) potpuno zaštitila. To su najlepše reke, neregulisane, sa prirodnim tokovima, vodopadima i brzacima, kao sto su Vindelelven, Pite elv, Kaliks elv i Torne elv.



Najveće termalno jezero na svetu se zove? I nalazi se gde?

offline
  • Spy
  • Pridružio: 21 Jul 2007
  • Poruke: 9424
  • Gde živiš: Kako kad

Elkris ::Najveće termalno jezero na svetu se zove? I nalazi se gde?


Trebalo bi da je Heviz, jezero u Madjarskoj.

offline
  • Pridružio: 02 Apr 2007
  • Poruke: 1501
  • Gde živiš: Pančevo

Citat:Heviz (mađ. Hévízi-tó) je jezero u Mađarskoj i nalazi se u županiji Zala, zapadno od Balatona i udaljeno 8 km od grada Kesthelj.


Jezero Heviz je sa površinom od 4,44 ha najveće termalno jezero na svetu. Tok vode je toliko veliki da se veruje da se kompletna količina vode jezera zameni za jedan dan.

Pošto se veruje da voda jezera ima pozitivne zdravstvene efekte, okolina jezera je prilagođena cvetajućem zdravstvenom turizm



@Simke from West

Izvoli,tvoja tura! Smajli

offline
  • Spy
  • Pridružio: 21 Jul 2007
  • Poruke: 9424
  • Gde živiš: Kako kad

Vulkan:




Ima "brat blizanca" koji se takodje nalazi u istoj zemlji gde je i on.

Da ne bude pretesko, nalazi se negde u Amerikama.

offline
  • Pridružio: 29 Okt 2006
  • Poruke: 1610
  • Gde živiš: nedaleko odavde

Popocatepetl - Mexico ? ''Blizanac'' bi bio Iztaccíhuatl

offline
  • Spy
  • Pridružio: 21 Jul 2007
  • Poruke: 9424
  • Gde živiš: Kako kad

Moriarty ::Popocatepetl - Mexico ?

Hee, hee nije Mr. Green ! Ali ...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 934 korisnika na forumu :: 20 registrovanih, 3 sakrivenih i 911 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., arsa, bestguarder, drimer, Džordžino, Kubovac, MiG-29M2, Milos1389, MiroslavD, nuke92, ostoja, raso76, rodoljub, sabac015555m, Sir Budimir, suton, vandrej, vathra, zastavnik, Žrnov