|
Poslao: 24 Sep 2012 18:30
|
offline
- Pridružio: 20 Apr 2012
- Poruke: 1645
|
samo spor mi je net sad sam stavio da se skida,ocu li da skidam za zvuk internet drajver,i jos ovo pitanje ocu li ovim drajverom povratit sliku,a @miki87 sto mi je dao zakrpicu sve dll fajlove
|
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2012 18:35
|
offline
- SlobaBgd
- Mod u pemziji
- Pridružio: 10 Okt 2005
- Poruke: 13526
- Gde živiš: Beograd
|
Vidiš, to je tvoj problem, mnogo brzaš.
Skini, instaliraj i proveri stanje.
Windows je instalirao generički drajver, potreban ti je originalni koji pravi proizvođač komponente.
Da li će se slika povratiti? Vrlo verovatno hoće, ali ne možemo da garantujemo. U svakom slučaju, neće da škodi.
Kakav internet drajver za zvuk želiš da skineš? Imaš li zvuk na kompjuteru?
|
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2012 18:40
|
offline
- Pridružio: 20 Apr 2012
- Poruke: 1645
|
ima zvuka na kompu,nego rekoh da ne treba drajver kakav,i ta cuda,samo me interesu je da li je u logu pokazivalo da je graficka u pitanju,jer sam mislio da nije sta do monitora
|
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2012 20:03
|
offline
- Pridružio: 19 Sep 2007
- Poruke: 1677
|
Cekaj, zasto radis nesto u sta se ne razumes? Danas veliki broj ljudi reinstalira sistem i misli da to zna da radi na pravi nacin. Instalirati sistem je lako, to je samo par koraka u kojima ce se svako snaci, ali kada se instalira sistem, onda moze da nastane problem ukoliko se sistem ne podesi kako treba i prema svojim potrebama, ukoliko se ne instaliraju odgovarajuci drajveri, ukoliko se nepazljivo instaliraju programi itd.
Nisi trebao odmah da obaras sistem. To je resenje kojem pribegavaju oni koji ne znaju i ne zele da se angazuju da rese odredjeni problem. I sam vidis da reinstal sistema ne moze uvek da pomogne. Vidim da si clan foruma vec nekoliko meseci, trebao si odmah, cim naidjes na problem ili na neku nedoumicu da prijavis ovde pa bi se verovatno naslo neko resenje.
Kao sto rece @SlobaBgd mnogo brzas. Za resavanje svake vrste problema trebas biti naoruzan strpljenjem.
Nemoj shvatiti ovo kao neku primedbu ili prigovor vec kao prijateljski i dobronameran savet.
I da ti odgovorim na pitanje, instalacijom drajvera bi trebalo da se popravi stanje sa slikom, tj nakon instalacije i restarta sistem bi trebao automatski da podesi odgovarajucu rezoluciju i sve ostalo sto je potrebno. Ako i dalje budes imao problema sa slikom, napisi ovde pa cemo videti dalje sta i kako.
|
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2012 20:28
|
offline
- Pridružio: 20 Apr 2012
- Poruke: 1645
|
@miki87 nemam na cemu da se ljutim vi ste mi kao porodica,vazda mi izadjete u susret,jesam brzoplet sta da radim,bio sam se prepo da mije otkazala graficka,pa sam odmah reinstaliro sistem,instaliro sam win xp i vratila mi se slika ali opet mi je zakucala i opet mi se pobrkala slika,u svakom slucaju hvala sto mi pomazete da rijesim problem
|
|
|
|
Poslao: 24 Sep 2012 20:36
|
offline
- SlobaBgd
- Mod u pemziji
- Pridružio: 10 Okt 2005
- Poruke: 13526
- Gde živiš: Beograd
|
Jesi li skinuo i instalirao drajvere koje smo ti dali Miki i ja?
Javi kakva je situacija.
|
|
|
|
Poslao: 25 Sep 2012 12:46
|
offline
- Pridružio: 20 Apr 2012
- Poruke: 1645
|
Napisano: 24 Sep 2012 21:03
nisam jos skinuo drajver jer mi je brzina neta 10kb/s
uzas neki internet preko fleske
skinu ce se do 23 casa,pa odmah javljam utiske,nadam se da ce biti pozitivni
Dopuna: 25 Sep 2012 10:17
skinuo sam drajver instaliro,ali i dalje slika ista nista se nije promijenilo
evo slika devica manger
i slika iz dxdiaga
to je to.
Dopuna: 25 Sep 2012 12:29
kao da nisam instaliro drajver za graficku
Dopuna: 25 Sep 2012 12:46
ima li popravke za ovu graficku karticu
|
|
|
|
Poslao: 25 Sep 2012 14:15
|
offline
- SlobaBgd
- Mod u pemziji
- Pridružio: 10 Okt 2005
- Poruke: 13526
- Gde živiš: Beograd
|
Možeš li u podešavanju rezolucije da zadaš veću rezoluciju i broj boja?
Desni klik na desktop, Screen Resolution, pa po slici:
|
|
|
|
|