Poslao: 27 Sep 2009 22:25
|
offline
- Pridružio: 24 Jan 2009
- Poruke: 211
|
Ok, hvala puno na odgovorima, ali ovo vec prevazilazi moje osnovno poznavanje Linux-a
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
Poslao: 27 Sep 2009 22:57
|
offline
- pixxel
![Male](https://www.mycity.rs/templates/simplified/images2/user-sex.gif)
- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jun 2005
- Poruke: 9091
- Gde živiš: Tu i tamo...
|
U principu, nista te ne kosta da probas, ako si vec toliko zagrejan, otkud znas da nece raditi. Meni je u principu malo debilno praviti operativni sistem namenjen za netbook racunare (kojima procesorska snaga nije primarna stvar), i onda zahtevati ssse3 set instrukcija, koji podrzavaju samo Intel procesori poslednje generacije (Intel atom i > core 2, cak ni amd procesori nemaju ssse3 ili sse4 kako ga neki pogresno zovu))...
|
|
|
|
Poslao: 27 Sep 2009 23:05
|
offline
- Pridružio: 24 Jan 2009
- Poruke: 211
|
Linpus Linux 9.4 Lite probao, ali nije to to. Moblin 2.0 probao, ali ne radi na mom procesoru (ono za rekompiliranje jedva znam da izgovorim, a komoli da uradim). Tako da i dalje trazim, ako je moguce, nesto od ona dva u prvoj temi.
|
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2009 12:01
|
offline
- Rogi
![Male](https://www.mycity.rs/templates/simplified/images2/user-sex.gif)
- Mod u pemziji
- Najbolji košarkaš koji
- je ikada igrao ovu igru
- Pridružio: 31 Avg 2005
- Poruke: 11687
|
Mi o vuku, a vuk na vrata!
Linux netbook OS na desktopu
Intel korporacija je odlučila da proširi opseg Linux baziranog Moblin operativnog sistema instalirajući ga sem na netbook računara i na mobilne uređaje i desktop modele, na kojima može da bude konkurentan Microsoft Windows operativnom sistemu. Kompanija je predstavila beta verziju Moblin-a 2.1 na Intel Developer forumu u San Francisco-u. Nova verzija OS sada poseduje karakteristike kao što su unos preko ekrana osetljivog na dodir kao i podrška za gestove, nove karakteristike korisničkog interfejsa kao i podrška za veći broj različitih hardverskih komponenti. Nove promene uključuju i proširenje upotrebljivosti operativnog sistema.
Izvor: http://www.itsvet.com/arhiva/2009-09-28#25566
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2009 14:15
|
offline
- Pridružio: 24 Jan 2009
- Poruke: 211
|
Hvala na informaciji. Ovo vredi sacekati i probati.
Citat:The beta of Moblin 2.1 will be available for download "very soon," Bapat said. "As soon as it comes to some stable state, it [will] get released on the moblin.org site.
Koliko vidim za sada ima da se skine Moblin v2.1 Developer Live Image, ali i on trazi samo Intel procesore sa SSSE3 podrskom.
http://moblin.org/downloads
Koliko sam shvatio ova desktop verzija ce podrzavati siri spektar hardvera, pa samim tim i druge procesore? Ima li vesti o izgledu? Kao i verzija za netbook ili?
|
|
|
|
Poslao: 28 Sep 2009 17:03
|
offline
- mobilx
![Male](https://www.mycity.rs/templates/simplified/images2/user-sex.gif)
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 28 Sep 2009
- Poruke: 1
- Gde živiš: /home/jagodina
|
Moblin je idealan za neke male pc tablet-e ili mobilne ali za klasičan notebook preporučujem Ubuntu notebook remix. U principu reč je samo o X okruženju koje lako može da dosadi, ali zato isto tako lako može da se promeni u Gnome ili KDE.
|
|
|
|