RegisteredW ::Toshiba satelite L 300
Rating 3.1
procesor Pentium 9r0 dual core T 4200 @ 2.00 GHz
memory 2 GB
sistem 32 bit
service pack 1
win 7
--------------------
Sada je jasniji i razlog zašto ne možeš u virtualbox-u instalirati 64-bit sistem. Dakle, ako koristiš 64-bit osnovni sistem (u virtualizaciji se taj računar naziva host sistem) i ako tvoj računar ima podršku za hardversku virtualizaciju, na njemu možeš pokrenuti i 32-bit i 64-bit sisteme (guest sistem). Ali, ako koristiš 32-bit osnovni sistem, u virtualbox-u možeš pokrenuti samo 32-bit sistem. Procesor u tvom računaru je 64-bitni, i ti možeš bez problema instalirati 64-bit osnovni sistem (malo je diskutabilno da li je količina RAM memorije koju poseduješ dovoljna za "udoban" rad, ali je izvodljivo). Nažalost, tvoj procesor ne podržava hardversku virtualizaciju (sudeći prema informacijama na ovom linku), tako da, kako god okreneš, u virtualnoj mašini možeš pokrenuti samo 32-bit sistem.
Citat:A koja je ta distribucija koja je prilagodjena novim i manje iskusnim korisnicima???...
Citat:Ne postoji ni jedna Linux distribucija koja je "prilagodjena" manje iskusnijim korisnicima. Svaka ima neki svoj fazon, a najsličnija Windowsu je možda Zorin.
Kada sam (možda brzopleto) predložio da koristiš distribuciju namenjenu manje iskusnim korisnicima, mislio sam na distribucije kod kojih se (skoro) sve može instalirati iz grafičkog okruženja, dvoklikom ili putem menadžera paketa. Kod takvih distribucija, korisnici koji se prvi put sreću sa Linux-om lakše mogu da "pohvataju" osnovne stvari i da se prilagode radu u tom sistemu. Ipak, moram se (delimično) složiti sa kolegom @vinted-om i napisati da korisnike u stvari ne treba deliti na iskusne i manje iskusne već na one koji žele da nešto nauče ili postignu i na one koji žele sve "na tanjiru". Do sada sam sreo dosta korisnika koji su u relativno kratkom vremenskom periodu savladali neke od distribucija koje su najteže za rad i rukovanje.
|