pa, evo, ima i lovaca na ovim stranama.
mada mnogi za sebe kažu da su lovci, malo je takvih koji to i jesu. posebno onakvi kakvima bi to trebali biti danas.
uglavnom, većina tzv. lovaca ide u lov da bi pobegli od žena. takve teško možemo svrstati među lovce, jer se radi o beguncima.
ima i onih rekreativaca, što bi da budu brži od infarkta.
sledeći su strasni ljubitelji lova, pa im strast i na uši curi, a oči zamagljuje. (ti su i najopasniji u lovištu)
skorojevići smatraju da lov pripada uz njihove džipove i ostale statusne simbole, pa su i takvi sebi nadenuli naziv lovac.
pravi, današnji, savremeni lovac je zaštitar prirode. taj razume i lov i nauku o uzgoju i zaštiti divljači koja se zove lovstvo i nastala je posle društvenih previranja 1848. godine u Evropi. lovstvo je kolevka današnjih zelenih, ekoloških i ostalih pokreta koji bi ili se bave zaštitom prirode.
u nemačkoj lovnoj terminologiji postoji pojam samog čina lova, odstrela divljači (nikako ubijanja) i glasi: uzgoj sa puškom. da bi se takav pristup oduzimanja života divljači razumeo i pravilno provodio, mora se znati mnogo o biologiji, fiziologiji i mnogo čemu drugom o divljači koja se lovi. greške u uzgoju, pa i odstrelu divljači, su čest uzrok posledica koje se uvide tek kada ih je teško otkloniti.
kako god, druženje sa prirodom je korisno svakom ljudskom biću. posebno kada se razvije intuitivno razumevanje prirode, a koje je svojstveno pravim lovcima.
|