Novak Đoković

85

Novak Đoković

offline
  • Daktilograf 21. veka
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 2766
  • Gde živiš: Apsurdistan

Sve pohvale na jos jednoj tituli i francukom jeziku Very Happy .

U pobedu nisam sumnjao nakon sto je uspesno zapoceo 3-ci set sa dva brejka. Bez obzira sto je gubio svoje servise odmah nakon toga.

Potpuno mi je nejasno zasto Nole nije priveo mec kraju hladne glave bez forsiranja pri rezultatu 3:1. Nakon obrta pri rezultatu 3:3 Monfilsu se ulila nova nada. Tada je i u meni proradila nervoza. Jasno se videlo da je Francuz osetio sansu i da je nece pustiti tek tako. Poceo se daleko pamenije "loptati". Dok je Nole malo poljuljan srljao. Sitnice umeju oluciti.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • tuzor  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Sep 2007
  • Poruke: 4115
  • Gde živiš: U Kraljevstvu duha

Велика победа, и највећи пораз Новака као човека.
Бусање "о груди јуначке" и псовка коју је био ласно прочитати са усана уопште није била примерена тренутку, догађају ни дану.
Све што сам рекао о његовом "напретку" у погледу озбиљности и сталожености, повлачим.
Може да буде и No 1, али рејтинг листа не означава уједно и напредовање у човештву.
Много Нолету још треба, и тешко да ће то недостајуће добити тамо где се нада да ће добити.



offline
  • Pridružio: 12 Nov 2009
  • Poruke: 63

Ja sam gledao novaka,odigrao je sjajno, malo mi je zao monfisa,ali ipak je novak pobedio svaka mu cast!!!! Very Happy

offline
  • Daktilograf 21. veka
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 2766
  • Gde živiš: Apsurdistan

tuzor ::Велика победа, и највећи пораз Новака као човека.
Бусање "о груди јуначке" и псовка коју је био ласно прочитати са усана уопште није била примерена тренутку, догађају ни дану.
Све што сам рекао о његовом "напретку" у погледу озбиљности и сталожености, повлачим.
Може да буде и No 1, али рејтинг листа не означава уједно и напредовање у човештву.
Много Нолету још треба, и тешко да ће то недостајуће добити тамо где се нада да ће добити.

To ti tako tumacis jer se nisi bavio ovim sportom.
Ta psovka na kraju koja glsi "u p m" nije bila nikome upucenja. Tenis je vrlo specifican sport. Za razliku od odbojke ili stonog tenisa gde igraci serviraju jedan za drugim i poeni se samo dodaju. Ovde si pod konstantnim presingom da zaokruzis jednu malu celinu iliti gem i ne dozvolis brejk protivniku. Za svaki gem se vodi velika bitka.
Za razliku od fudbala ili karatea gde udaris igraca pa dobije opomenu ili zuti karton u tenisu nemas ama bas nikakvu mogucnost da se ispraznis i izbacis negatvnu energiju (odnosno naboj). Nalazis se u ekspres loncu. Ko se nije bavio taj ne zna.

Djokovic ne samo da je svojim opustanjem u drugom setu doveo ceo mec u pitanje vec se daleko vise izmorio. A zavrsnica godine uskoro sledi. Tako da "u p m" treba posmatrati ne kao uvedu drugima vec prekorevanje samog sebe sto je mec otisao u neizvesnu zavrsnicu i sto ga je prelomio tek u trecem setu u tajbreku. Umesto da je elegantnom igrom mec priveo kraju u drugom setu.

offline
  • tuzor  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Sep 2007
  • Poruke: 4115
  • Gde živiš: U Kraljevstvu duha

Леонард, за твоју информацију, аматерски сам се бавио овим спортом.
Суштина мог реаговања није била повезана са "бављењем" овим спортом.
И још нешто - нисам очекивао такву примедбу са твоје стране. Но, тек следе изненађења, зар не?

offline
  • Daktilograf 21. veka
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 2766
  • Gde živiš: Apsurdistan

Napisano: 15 Nov 2009 22:38

Najgori momenti u tenisu su kad si dominanatan na terenu. Imas pozitivan rezulltat. I onda se opustis, potcenis protivnika. Te nakon toga usledi preokret, a imas blesavu publiku protiv sebe.

Normalno je da ce se pojaviti nervoza i nestrpljenje koje ce rezultovati u greskama i nesigurnosti.

Taj osecaj da ti neko oduzima titulu koju si prakticno osvojio je najgori. Opet kazem ko se takmicio taj zna.

Dopuna: 15 Nov 2009 22:42

tuzor ::Леонард, за твоју информацију, аматерски сам се бавио овим спортом.
Суштина мог реаговања није била повезана са "бављењем" овим спортом.
И још нешто - нисам очекивао такву примедбу са твоје стране. Но, тек следе изненађења, зар не?

Ne. Zato sto ne mislim da sam te uvredio.
Na terenu sam od 5-te godine Wink .

Davno sam rekao da vozaci, teniseri i ostali individualci cesto umeju biti poprilicni narcisi i egoisti.

offline
  • tuzor  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Sep 2007
  • Poruke: 4115
  • Gde živiš: U Kraljevstvu duha

Е, управо то што си "давно рекао" није у складу са твојим досадашњим појављивањем на овом форуму, пошто "индивидуалност" нема никакве везе са егоизмом и нарцисоидношћу.

offline
  • Daktilograf 21. veka
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 2766
  • Gde živiš: Apsurdistan

tuzor ::Е, управо то што си "давно рекао" није у складу са твојим досадашњим појављивањем на овом форуму, пошто "индивидуалност" нема никакве везе са егоизмом и нарцисоидношћу.
Tacno tako. Nepravilno sam se izrazio, ali samo zato sto mi pod recju individualac podrazumevamo onaj koji se bavi individualnim sportom (tenisom). Mada toga ima i u svim ostalim sportovima.

Sad sam video rec koji si upotrebio - primedba.
Cisto da se razumemo nemam ja nikakvu primedbu na opno sto si rekao. Dapace, smatram sasvim prirodnom reakcijom. Medjutim ja sam se potrudio koliko je to u mojoj moci pribliziti stanje u kojem se nalazi jedan igrac u takvoj situaciji.
Drugim recima nema potrebe psovku preozbiljno shvatiti.

Gladijatorska arena u kojoj ocekujemo da vidimo sto vise testosterona i znoja, a da pri tome ucenici ostanu prisebni/kulturni. I deranje Monfilsa "idemo" na svaku Noletovu gresku ume biti izuzetno iritantno. Nekad sam se u tim situacijama osecao toliko iziritirano i bespomocno d bi protivnika najradije napucao lopticom. Nema u takvom slavljenju tudjih gresaka niceg kulturnog. Opet sa druge strane nije zabranjeno i to se radi. Progutas tu gorku pilulu te nastavis strpljivo graditi svoje poene. A na kraju meca pruzis ruku...

offline
  • pravnik
  • Pridružio: 06 Okt 2007
  • Poruke: 432
  • Gde živiš: Novi Sad

Ja isto ne volim kad se Novak tako ponasa, ali nije mu bilo lako. Ogroman je to pritisak. Imas sjajnu nedelju iza sebe, demoliranog Nadala, vodis 3:0 u drugom setu, 2:0 i 4:2 u trecem, i dodjes u poziciju da izgubis mec. Drugo, izgubio je cetiri finala mastersa ove sezone, i sam je rekao da mu se to motalo po glavi. Pariska publika, valjda najnekulturnija teniska publika na svetu, vice i urla na svaki poen, a i Monfils je bio daleko od sportskog ponasanja. Sve to stvori ogroman pritisak, i mora se to negde " izbaciti ". Na kraju opet je bio fer, pozdravio je i tu publiku koja je tako urlala na njega. A koliko je Monfis nekulturan, pokazalo je obracanje na dodeli pehara- nijedna rec cestitke upucena Novaku, samo JA PA JA. Tako se ne ponasa pravi sportista, Novak uvek cestita i pobedniku, i porazenom- odmah je cestitao Monfisu i njegovom timu. Ume da opsuje, ume da pretera, ali sve je to u zaru borbe.
Mene su Francuzi strasno razocarali, i Monfis i navijaci, razumem da navijaju za svoje i zelju za pobedom, ali ono njihovo ponasanje juce nije imalo veze sa sportom.

offline
  • Pridružio: 13 Jan 2008
  • Poruke: 3657
  • Gde živiš: Stara Pazova

Nole čupavo do prve pobede i prvih 200 poena na završnom turniru. smešak

Đoković preokretom do pobede
Srpski teniser Novak Đoković pobedio je Rusa Nikolaja Davidenka sa 2:1, po setovima 3:6, 6:4, 7:5, u prvom kolu završnog Mastersa u Londonu.
http://www6.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=200....._id=394295

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 983 korisnika na forumu :: 38 registrovanih, 2 sakrivenih i 943 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: babaroga, bigfoot, bojanM84, bokisha253, Boris BM, debeli, djuradj, Dorcolac, dule10savic, GH69, helen1, HrcAk47, ikan, jackreacher011011, JohnnyBoii, Kaplar2, krasta, Kubovac, Leonov, lord sir giga, Lucije Kvint, Mercury, Milometer, milutin134, mocnijogurt, moldway, naki011, Nemanja.M, nuke92, Oscar2, powSrb, proka89, raptorsi, skvara, Stoilkovic, vathra, Vlada1389, zbazin