Di recnik (prevodi sa engleskog na srpski i obrnuto)

2

Di recnik (prevodi sa engleskog na srpski i obrnuto)

offline
  • Vladimir Stefanović
  • Pridružio: 19 Jan 2006
  • Poruke: 2

Nema problema Smile Nemam razloga da se "ljutim" ...

Postoji velika šansa da se korisnicima ni jedna od navedenih poruka neće javiti, ali ipak, s obzirom na poplavu raznih "sigurnosnih softvera", naveo sam šta sve može da Vas snađe kao korisnika.

To se neće događati samo za ovaj rečnik, već je i za mnoge druge programe. Što se više AS programi budu razvijali to će i količina poruka koju budete dobijali pri instalacijama rasti.

Windows operativni sistem je jako ranjiv, pa su i sva ta obaveštenja od "programa za zaštitu" i logična. takve programe treba NAUČITI šta je opasno a šta nije.

Količina poruka koju možete dobiti pri startovanju rečnika, proporcionalna je količini njegovih funkcionalnosti:

Evo izvoda iz Help-a:

* Naime, jedna od funkcionalnosti koju recnik koristi je pozivanje recnika globalno definisanom precicom sa tastature. Drugim recima, posebna DLL datoteka (altfhook.dll) nadgleda aktivnost tastature i po potrebi poziva recnik. Anti Spyware programi ovo mogu protumaciti kao pokušaj špijuniranja korisnika – što ovaj recnik ne radi!

* Dalje, recnik poseduje mogucnost automatskog startovanja sa Windows-om. Ovo Anti Spyware programi mogu protumaciti kao pokušaj (tajnog) instaliranja nekog špijunskog programa koji bi bio aktivan bez znanja korisnika – što ovaj recnik nije!

* Recnik takode ima mogucnost dodavanja stavke „Prevedi sa Di recnikom“ u prirucni meni Internet Explorer-a. Anti Spyware programi i ovo mogu protumaciti kao pokušaj preuzimanja kontrole nad Vašim browserom – što ovaj recnik ne radi!

* Recnik ima i mogucnost izgovora engleskih reci, za šta se koristi originalna Microsoft-ova tehnologija sa njihovom sopstvenom instalacionom procedurom. Anti Spyware programi ovo mogu protumaciti kao pokušaj instaliranja kojecega u sistemske direktorijume operativnog sistema – što nikako nije pretnja za Vaš racunar!

* Recnik ima ugraden i mehanizam za aktiviranje na promenu sadržaja klipborda. Ovo Anti Spyware programi mogu protumaciti kao pokušaj pracenja aktivanosti korisnika bez njegovog znanja – što ovaj recnik ne radi!

* Pojedini Anti Spyware programi, prilikom redovnog traganja za problematicnim programima i modulima, mogu da obeleže kao „problematicne“ sistemske datoteke koje je u procesu instalacije postavio ovaj recnik: rtl60.bpl i vcl60.bpl – što je svojevrsan apsurd. Ove datoteke su ORIGINALNE datoteke koje firma Borland distribuira uz svoja razvojna okruženja (Delphi i C++Builder).

* Cak i sama Instalaciona/Deinstalaciona procedura koja je uradena CUVENIM programom za pravljenje instalacija – InnoSetup, može biti podvrgnuta sumnji od strane Anti Spyware programa.

Istina je da ne postoji ništa opasno u InnoSetup instalacionoj proceduri!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 778 korisnika na forumu :: 14 registrovanih, 0 sakrivenih i 764 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, amadeus, comi, Drugsparrow, grunff2, mikidragi, MILO-VAN, mrav pesadinac, nazgul75, nenad81, opt1, PrincipL, SamostalniReferent, Zorge