Kiso-Kupus ::@AVG distributer
Dobro je da se čovek ipak nekako snašao, nego ovo što si naveo za isključivanje u sevice konzoli, mislim da si dužan da navedeš da kad se isključuju pojedini servisi tj. procesi, isključuju se jedan po jedan pojedinačno i to - isključiti jedan do dva maksimalno, pa restartovati komp.(da bi se videlo ponašanje mašine), i dalje postupak je isti. Nikada nemojte odjedanput isključiti više od dva servisa !!! Svedok sam i lično sam se uverio da su ljudima pucali windowsi a sve iz neznanja i pukog eksperimentisanja. Bez obzira koliko neki servis bio značajan ili ne, ne gasite ih skupno već kako sam naveo isključivo pojedinačno.
OK, generalno si u pravu. Medjutim, moram da kazem da sam uvek iskljucivao sve servise od jednom i sistem nikada nije pao.
A da, zaboravio sam da kazem i ovo: Don't do this at home. We're professionals
To ne znaci da se nekome nije desilo i da ono sto si rekao nije tacno. Bitno je i da li je sistem bio stabilan pre ovog eksperimenta. Verujem da mnogi korisnici nemaju bas predstavu o servisima i zavisnosti servisa, pa nisam hteo da ih smaram da gledaju dependeces.
U svakom slucaju, ovi servisi se mogu iskljuciti, a da sistem ne padne. Kad se iskljuce TCP/IP NetBios Helper i Computer Browser, masina ne moze da se vidi kroz mrezu.
Oni Remote... servisi iskljucuju daljinski pristup sistemu prema Registryju ili Remote Desktopu.
Telent i Terminal Services generalno ne treba da su aktivirani ni na mreznim stanicama (osim Telent i Terminal Servera).
Messanger servis samo prikazuje poruke tako da njegovo iskljuicenje ne moze da ugrozi sistem.
Elem, iskljucenje nekog drugog servisa, koji nisam pomenuo moze da obori sistem. Sve sto neko iskljuci, osim onih koje sam naveo, to radi na sopstvenu odgovornost.
Dakle, ukoliko ne znate sta radite, ostavite servis na miru!
Ili pitajte nekog na forumu
|