a) Gradient Overlay
Ispises tekst, u paleti layera (F10) kliknes desnim na taj layer, pri vrhu (mislim da je druga opcija od vrha) imas Blending options. Izaberes to, u prozoru koji se otvori stikliras Gradient Overlay, i u podesavanjima kliknes na ponudjeni gradient (na sam gradient, a ne na strelicu sa desne strane). Na levom kraju stavis crvenu boju, na desnom belu, u sredini plavu. Izmedju svake dve boje imas i klizace kojima se definise koliko "dugo" ce se jedna boja pretapati u drugu, namestis kako ti odgovara i kliknes OK.
b) Pattern overlay
Skines odgovarajucu sliku sa neta, otvoris u PS-u. Selektujes sve i kliknes na Edit -> Define Pattern, pa OK. U dokumentu gde ti je tekst opet odes na Blending options, ovaj put izaberes Pattern Overlay, u izboru patterna kliknes na strelicu da desne strane, skrolujes do dna, kliknes na thumb slike koju si malopre definisao kao pattern i kliknes OK.
c) Clipping mask
U dokument u kome ti se nalazi tekst pastujes sliku koju si skinuo sa neta. Namestis layer u kome je slika da bude neposredno iznad teksta (u ovom koraku se tekst ne vidi, jer je ispod slike), opet u paleti layera kliknes desnim na layer sa slikom, pa na Create Clipping Mask i to je to. Tekst koji si uneo sluzi kao "maska" za sliku iznad (gde ima teksta, slika se vidi, gde nema, nema ni slike). Ovo je u sustini vrlo blizu Wikingovog resenja, s tim sto mozes da pomeras sliku "unutar" teksta.
|