To je manje - vise opste poznata stvar u svetu HW-a. Znam za taj link jako dugo ( ne to sa ES-a, nego online proveru ), nisam hteo da ga stavljam iz prostog razloga jer obicnim korisnicima imena poput: CWT, FPS, P&C i slicno ne znace nista, to je vise za one koji se time bave i entuzijaste.
Ono sto korisnici vide je brend i po tome poznaju i cene ono sto imaju. Pravo je pitanje koja je razlika izmedju njih? Zasto isti brend ima vise proizvodjaca u svojoj ponudi? Koja je fakticka i fizicka razlika? To su pitanja na koja nije lako dati prost i svima razumljiv odgovor. Da ne govorim o tome da jefitinija napajanja uopste nemaju UL broj, to ce samo jos vise da stvori zabunu.
U principu nije to toliko ni bitno, u krajnjem slucaju, proizvodjaci vremenom menjaju isporucioce elektronike, tako da mozemo imati vise proizvodjaca kod istog brenda za istu izlazni snagu. Isto tako, sta je i ko je bolji, od OEM prizovodjaca je ista prica kao i "da li je bolji Macester ili Liverpul" . Svi oni imaju svojih prednosti i mana, takodje svi oni imaju svoje bolje i losije proizvode, samo je na brendu da odluci na sta ce zalepiti svoj stiker, to je naravno vezano i sa potrebama, ciljnom trzistu i cenovnom rangu. Bitno je da napajanje radi stabilno, pouzdano i da je dovoljno snazno za masinu koju napaja, sve ostalo je malo pre**ravanje.
|