On nije naneo nikakvu štetu na Zemlji, budući da se raspao prolazeći kroz Zemljinu atmosferu.
Dejv Džouns iz Mreže za posmatranje meteora Velike Britanije kaže da je ovo najveći bolid ikad primećen u observatoriji.
Neki očevici rekli su da je bio zelene boje.
Meteori koji uđu u Zemljinu atmosferu uglavnom se raspadnu zbog prevelikog zagrevanja. Kako njihovi delovi sagorevaju, izgledaju kao vatrene lopte poznate kao bolidi.
Neki čak eksplodiraju u gornjoj atmosferi i ako su dovoljno veliki, mogu napraviti veliku štetu.
To se, kako naučnici veruju, dogodilo i u slučaju meteora koji je 30. juna 1908. eksplodirao nad Tunguskom rekom u Sibiru. Tada je od posledica eksplozije sravnjeno sa zemljom 2.000 kvadratnih kilometara šume.
Zanimljivo je da je Velika Britanija dočekala meteor (doduše, mnogo manji) na 106. godišnjicu tog događaja.
Kad bi mogli da se nadamo da u Zemlju udari nešto veličine onoga "kratera" što je otkriven na Jupiteru 2009 godine. Čuo sam da je teleskop Habl najsavršeniji teleskop ikad napravljen i koliko se pomoću njega uspelo da se proračuna ranije udar u Jupiter ? Sve to da bi moglo sa istom efikasnošću da se proračuna udar u Zemlju ... Onda šta se radi na anti meteorskom odbrambenom sistemu "anti meteor defence system" ?
Da li bi mogli da se nadamo da možemo da izbegnemo sudbinu Sodome i Gomore ? Načuo sam da tamo udarilo nešto poput "vatrenog grada" ? Kako nauka objašnjava taj događaj ?
Habl je daleko od najsavrsenijeg teleskopa kojeg imamo i posedujemo. Tacno je da nam treba stit od meteora, ali kako bi on funkcionisao? Kako se odbraniti od meteora?