Otvorena izložba astrofotografija u Nišu

Otvorena izložba astrofotografija u Nišu

offline
  • Nomak_  Male
  • Moderator foruma
  • Glavni moderator foruma Astronomija
  • Pridružio: 23 Sep 2011
  • Poruke: 928
  • Gde živiš: Svoj Svet

U utorak je u holu Univerziteta u Nišu otvorena izložba astrofotografija "Kosmička traganja". Posetioci na ovoj izložbi, koja će trajati do 27. maja mogu da vide 26 fotografija koje je snimio Miodrag Sekulić, član i jedan od osnivača Astronomskog društva "Alfa". Na izloženim fotografijama prikazani su objekti tzv. "dubokog neba" – galaksije, (planetarne) magline i zvezdana jata. Fotografije snmljene su sa nekoliko različitih lokacija širom Srbije, sa planine Vidojevica kod Prokuplja i Debelog Brda i Petnice kod Valjeva.

Nakon otvaranja prof. dr Dragan Gajić održao je zanimljivo predavanje "Da Jupitera nije bilo ni nas ne bi bilo", na kome je govorio o značaju najveće planete Sunčevog sistema za Zemlju i život na njoj.

Tokom ove astronomske večeri organizovano je prikupljanje dobrovoljnih novčanih priloga koji su uplaćeni na zvaničan žiro račun za pomoć područijima ugroženim poplavama.

Izložba je organizovalo Astronomsko društvo "Alfa", u okviru projekta "Astronomija za sve" koji je podržan od strane Centra za promociju nauke, i uz pomoć Univerziteta u Nišu.

Fotografije sa otvaranja i predavanja, kao i galeriju izloženih fotografija možete da pogledate na sajtu Astronomskog društva Alfa.

izvor: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 814 korisnika na forumu :: 16 registrovanih, 0 sakrivenih i 798 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: avijacija, draganl, drale12, Ivan Gajic, Kobrim, Kototamopeva, Lap720, Motocar, nemkea71, pein, PrincipL, Sančo, Shilok, sreckop, Stoorb, UAV operator