ZeusGames - TAutoUpdate komponenta

ZeusGames - TAutoUpdate komponenta

offline
  • Srđan Tot
  • Am I evil? I am man, yes I am.
  • Pridružio: 12 Jul 2005
  • Poruke: 2483
  • Gde živiš: Ljubljana

U ZeusGames, a i meni licno, se pojavila potreba za autoupdate komponentom za nase buduce igre pa smo napravili TAutoUpdate komponentu i propratni program UpdateCreator.exe.
Kao i sve do sad i ova komponenta + program su besplatni.
Za sada nema help fajla pa ce mozda biti malo tesko koristiti ovu komponentu, ali cu se u skorije vreme potruditi da objasnim kako radi.

Mogucnosti:

Kreiranje fajla sa informacijama o update-u koji posle mozete postaviti na net ili snimiti na neki medijum za cuvanje podataka.

Skidanje fajla sa informacijama o update-u sa neta (http, https, ftp) ili sa nekog lokalnog ili mreznog diska (file).

Update-ovanje fajlova koji su drugaciji od onih definisanih u fajlu sa informacijama sa neta ili lokalnih ili mreznih diskova.

U toku skidanja podataka imate informaciju koliko je podataka skinuto, koliko ukupono podataka treba da se skine i koji fajl se trenutno skida.

Eventi pre pocetka skidanja, za vreme skidanja i posle zavrsetka skidanja fajlova.

Mogucnost prekidanja update-a bez ostecenja fajlova.

Skinuti fajlovi se cuvaju u IExplorer cashe-u tako da ponovno skidanje update-a ako se nista nije promenulo traje samo nekoliko sekundi.

Komponentu mozete skinuti [url=https://www.mycity.rs/must-login.png



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Mislim da to vec ima u JVCL paketu



offline
  • Srđan Tot
  • Am I evil? I am man, yes I am.
  • Pridružio: 12 Jul 2005
  • Poruke: 2483
  • Gde živiš: Ljubljana

Koristim JCL i JVCL i sa sigurnoscu ti mogu reci NE... ipak nema Smile

offline
  • Emil Beli
  • Pridružio: 03 Jan 2005
  • Poruke: 2990
  • Gde živiš: Beograd

Da onda sam se zeznuo. Uglavnom imam komponentu i fino radi, mada je nepotrebna jer se to vrlo lako napravi po sopstvenom ukusu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 964 korisnika na forumu :: 61 registrovanih, 8 sakrivenih i 895 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 5.56, amaterSRB, Asparagus, Ben Roj, Bobrock1, Boris90, boromir, Brana01, Chainsaw, Ciri1994, coaa, darionis, darkkran, dejno, Dimitrise93, Dioniss, dusan.l, Electron, esx66, Gargamel008, GeoM, Goran_, Istman, Kalem, kalens021, kokodakalo, Kole1975, Kubovac, kybonacci, ladro, Litostroton, mackenzie, markoni.slo, mikrimaus, MILJEVINAC, milos97, Misha2101, nelezele, nevjerna beba, nextyamb, oddsock, Oscar2, Paklenica, PrincipL, smuk, sony771, Srpska zauvjek, Tila Painen, tmanda323, vaci, Vanderx, Veless, Vlad000, Vlado82, vukovi, x9, yip314, zeka013, Zmaj001, Zvrk, |_MeD_|