Realnost je da se programiranje nauci u praksi i sta god da upises, ima svoje prednosti i mane. I FON i ETF imaju smisla (konkretno sam ETF zavrsila). Ako mozes zamisliti sebe da jednog dana ides na Phd i da se bavis naukom i istrazivanjima, ili pak na nekoj odgovornoj poziciji u velikoj kompaniji, onda nema dileme, jedan od ta dva svakako.Ali u tom slucaju se nema bas puno vremena za praksu u toku studija i to te ceka po zavrsetku.
Ako ne, vec vidis sebe "samo" kao developera ili preduzetnika nekog start up-a, onda VISER (visoku skolu elektrotehnike i racunarstva). Ali onda treba vec na leto posle prve godine otici na prvu praksu, u toku druge godine na placene prakse, u trecoj se zaposliti, sve vreme uciti nemacki (ili svedski) i do kraja Bachelor-a stici do C1 nivoa. Ja bih, da ponovo imam 19 glodina, isla bih ovim putem, danas bi mi bilo lakse.
Tebe interesuje razlika ETF-a i FON-a. Studiranje se izuzetno razlikuje, ali to rezultat moze biti isti. Iako ne izgleda tako, itekako nakon FON-a mozes raditi embedded programiranje ili biti dobar menadzer nakon ETF-a. Zavisi od sopstvenog zalaganja i afiniteta.
|