Ja, na primer, studiram prava gde je po meni dosta bitna organizacija, jer ima poprilično da se uči. Najefikasnije mi je da odredim koliko ću preći gradiva određeni dan i da radim po tome. I to gradivo dalje rasporedim na celine, pa ga podelim na ceo dan. Sad, ako imam neke obaveze onda to sastavim u jedan ili dva, da nazovem perioda učenja. Ja lično ne preferiram da sedim nekoliko sati neprekidno i da učim.
Što se tiče odmaranja, kad dođem sa predavanja (putujem ukupno oko 70km do fakulteta i nazad + čekanje na granici...) ili spavam malo ili radim nešto što me opusti. Energetska pića i kafa me ne drže uopšte, tako da ih i ne koristim za to.
Pokušaj da izbaciš tu naviku što si već pomenuo, ili barem da je "ublažiš", te smanjiš na možda pola sata. Nije lako, znam, isto sam radio i ja. Al' kad sam već video da ne vodi ničemu, jednostavno sam odlučio da moram izbaciti to.
Ne učimo svi istom brzinom, tako da je sve individualno. Vidi šta najbolje radi za tebe, a šta te najviše sputava i organizuj se kako ti odgovara, a da se vide dobri rezultati.
|