• Gde živiš: Moskva, Rusija

Poceli smo zanimljivo... Kako li ce biti do kraja videcemo, tek pobeda nad neugodnim Nemcima je sigurno veliki uspeh ove generacije...

Izvor: B92

Veličanstveni preokret omladinaca

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore pobedila je Nemačku rezultatom 4:2 u prvom kolu grupe A Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina, koje se održava u Severnoj Irskoj.

Nemci su u gradu Njuri vodili 2:0, golovima Ojgena Polanskog i Mustafe Kučukovića, ali su “plavi” načinili preokret i došli do trijumfa.

Dva gola za naš tim dao je Borko Veselinović,. A po jedan Nebojša Marinković i Marko Markoski.

Drugi meč na turniru selekcija SCG igra u sredu protiv Severne Irske, a taj meč počinje u 20 časova.

U prvom poluvremenu Nemci su bili značajno bolji tim, i propustili niz prilika da dođu u vođstvo. Ipak, u 38. minutu Polanski je posle duge akcije bio precizan sa 18 metara. Početak drugog dela nije davao razloga za optimizam, a kada je nemački tim u 52. minutu realizovao kontranapad, izgledalo je da će nemački tim doći do lagane pobede.

Međutim, tada je Partizanov junior Borko Veselinović stupio na scenu i golovima u 57. (glavom posle Đalovićevog centaršuta) i 60. minutu (posle solo akcije) vratio rezultatsku ravnotežu. Psihološka prednost je prešla na stranu “plavih”, a potop Nemaca tek sledi.

Lazareski, Veselinović i Marinković propuštaju sjajne prilike, pre nego što će naša selekcija zaraditi penal. Igrao se 72. minut, Lazareski je fauliran, a Veselinović slabo šutira i pruža Nojeru priliku da se istakne.

Ipak, samo dva minuta kasnije njegov klupski drug Marinković donosi prednost našoj selekciji fantastičnim udarcem sa preko 25 metara. Šokirane Nemce dokrajčiće Zemunac Markoski pogotkom u nadoknadi vremena.

Dopuna: 21 Jul 2005 14:19

Ne mogu da verujem da ova tema nikoga ne zanima?! Alo, ljudi, ovo je buducnost naseg fudbala!!!

Dobismo i domacina... Slede Grci pa, nadajmo se, polufinale...

Izvor: B92

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore ostvarila je i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu u Severnoj Irskoj. 'Plavi' su do druge pobede na turniru došli golom Borka Veselinovića u 77. minutu igre. Mladi fudbaler Partizana bio je precizan iz šesnaesterca, a Irci su se vrlo dobro branili, ali su, drugim porazom od 1:0 na šampionatu najverovatnije završili takmičenje.

Irci bi u polufinale mogli samo ako pobede Nemce, a selekcija Srbije i Crne Gore savlada Grčku, a sličan 'scenario' mogao bi da znači kraj za reprezentaciju Srbije i Crne Gore. Ako naš tim izgubi od Grčke sa tri gola razlike, biće eliminisan, svaki drugi ishod vodi Živkovićev tim u polufinale.

U prvom poluvremenu prilike su imali i jedni i drugi, a prvi je zapretio Nebojša Marinković. Uzvratili su MekVej i Kliri, a u prvih 45 minuta prilike su imali i MekKina i Mek Kafri. Tri asistencije Marinkovića do kraja poluvremena ne koriste njegovi saigrači iz Partizana, Perendija i Veselinović, pa se na odmor otišlo sa 0:0.

Za razliku od prve utakmice na turniru kada su u nastavku protiv Nemačke postigli čak četiri gola, igrači SiCG teško su dolazili do prilika u drugom poluvremenu. Dva puta je pokušao Marinković iz slobodnih udaraca, a u finišu Veselinović trećim golom na turniru doneo još tri boda našoj reprezentaciji.

U drugom meču drugog kola Nemačka je savladala Grčku sa 3:0, a u polsednjem kolu u petak sastaju se SiCG - Grčka i Severna Irska - Nemačka.

• DJ i voditelj
  • Pridružio: 16 Jun 2005
  • Poruke: 612
  • Gde živiš: SRBIJA, Beograd

BRAVO BRAVO NAPRED PLAVI !!! svaka im cast odlicno su igrali i zasluzeno i mirno idu u zavrsnicu !!!! sve cestitke i RESPECT Wink

Ne citas lepo... Moze da se desi i da ne idemo u zavrsnicu... Ako nas tuku Grci sa vise od 3 gola razlike, a Irci tuku Nemce, mi otpadamo... Mada je to malo verovatno, zar ne?

Da naravno....zato i kazem idemo dalje i bez brige...pa kada su stigli do ovde neverujem da ce dozvoliti glupost od 3 gola da ispadnu !!! Wink

• Poruke: 2392
  • Gde živiš: Beograd

Ma bice sve u redu! Najjaci smo! Razz

• Pridružio: 05 Apr 2005
  • Poruke: 229
  • Gde živiš: k mitrovica

Nadam se da cemo momke gledati i u finalu,a takodje znam da nema sanse da izgubimo sa 3 gola razlike od fuljave Grcke Cool Cool Cool Usput 100-tim postom vise nisam obican gradjanin Laughing

• Pridružio: 19 Jun 2005
  • Poruke: 64

Pa jel ste gledali "prasak" grka protiv nemacke(mislim gol sa pola terena)
Znaci doalzimo da zakljucka da nema SEME da izgubimo Smile a kamoli tri razlike Smile

Prosli smo u polufinale. Idemo na Engleze...

Izvor: B92

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore sjajnom igrom i ubedljivom pobedom je završila takmičenje u grupi na Prvenstvu Evrope koje se igra u Severnoj Irskoj. 'Plavi' su u utakmici trećeg kola savladali Grčku sa 3:0 i sa svih devet bodova ubedljivo osvojili prvo mesto u grupi.

Još jednom je blistao Borko Veselinović. Mladi fudbaler beogradskog Partizana postigao je dva gola (do sada pet na tri utakmice na šampionatu) i bio najzaslužniji za pobedu naše reprezentacije.

Grci su u utakmicu ušli sa željom da ubedljivom pobeom (najmanje tri gola razlike) pokušaju da se plasiraju u polufinale, ali je već posle četiri minuta selekcija Srbije i Crne Gore bila u vođstvu.

Arsenijević je dobio jedan duel u šesnaestercu Grka, Makos ga je oborio, a Veselinović pogodio sa bele tačke.

Dvanaest minuta kasnije Nemanja Arsenijević posle kornera pogađa gol Grka, a konačnih 3:0 za Srbiju i Crnu Goru na semaforu je bilo već u 45. minutu igre. Još jednom, strelac je bio Borko Veselinović.

U drugoj utakmici grupe, igranoj u Balimeni, Nemačka je savladala domaćina, Severnu Irsku sa 2:1. Sva tri gola positignuta su u poslednjih deset minuta, kada je Nemačka imala igrača manje posle isključenja Kučukovića.

U polufinalu naša reprezentacija igraće sa selekcijom Engleske, koja je u dramatičnom duelu pobedila Norvešku rezultatom 3:2.

U drugom polufinalnom duelu omladinska selekcija Nemačke sastaje se sa vršnjacima iz Francuske.

• Pridružio: 20 Dec 2004
  • Poruke: 2887
  • Gde živiš: Na Balkanu

Englezi su na razbili sa 3:1, sad barem da uzmemo bronzu.

Da, steta. Za bronzu (opet) sa Nemcima, bojim se da ovog puta nece biti kao u prvoj utakmici, ali nadamo se bronzi...

Evo cele vesti

Izvor: B92

EP U-19: Englezi bolji od "Plavih"

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije i Crne Gore (igrači do 19 godina) nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Severnoj Irskoj. Bolji od “Plavih” u polufinalu bili su mladi igrači Engleske, rezulatom 3:1 (1:0).

Na “Mornvju Park” u Lurganu, trener SCG Zvonko Živković izveo je standardnu postavu (sa jednom iznuđenom izmenom – umesto Đalovića koji se otrovao hranom, počeo je Stevanović) u formaciji 4-4-2:

Jović – P. Pavlović, Perendija, Kačar, B. Pavlović, Stevanović, Smiljanić, Bogdanović, Marinković, Veselinović, Markovski.

Od samog početka videlo su da su igrači SCG izuzetno impresionirani i protivnikom i prilikom da se plasiraju u finale Prvenstva. Engleska je dominirala na sredini terena, igrala izuzetno oštro u odbrani i agresivno u napadu. Iako se od ranije “znalo” da su SCG igrači bolji u tehnici, a Englezi u snazi i brzini, od ove standardne “teze” nije bilo skoro ništa: “Plavi” jednostavno nisu imali nikakve šanse da pokažu svoju tehniku, pošto im to Engleska nije dozvolila. Na sredini terena “vladao” je igrač sa brojem osam - Grent Ledbeter, a posle njegovog pasa, postignut je i prvi gol na utakmici – strelac je bio Meti Frajat, igrao se 18. minut.

Najbolji igrač utakmice Ledbeter, postigao je gol u 79. minutu, udarcem sa 17 metara, ali je zbog ofsajda Frejtera, koji je bio tačno ispred golmana Jovića i leta lopte, taj gol poništen. Frajter je još jednu veliku šansu imao sam par minuta kasnije, posle akcije Morisona, a svoj drugi gol postigao je sa 5 metara u 81. minutu. Bez većih problema završio je odličnu akciju svog tima i indisponiranost igrača odbrane SCG.

Prelep gol za SCG postigao je Nebojša Marinković za 2:1 u 86. minutu. Sa 15 metara sa desne strane, prosto je razneo odbranu i vrlodobrog golmana “belih” Martina. Još jednu šansu “Plavi” su imali u prvom minutu nadoknade vremena. Posle prekida Marinkovića, lopta je prošla vrlo blizu mreže.

Tačku na “i” stavio je Meti Frajat koji je treći gol na meču postigao u 94. minutu. Kaznio je ofanzivnu igru SCG u poslednjih 20 minuta i iskoristio poklon, posle “1 na 1” sa Jovićem.

U drugom polufinalu Francuska je pobedila Nemačku 3:2, tako da se 29. jula na Vindzor Park u Belfastu, sastaju Engleska i Francuska..

Ukupno su 765 korisnika na forumu :: 45 registrovanih, 5 sakrivenih i 715 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, ajo baba, amaterSRB, anta, Belisarius, cavatina, cikadeda, Daxi184, dekan.m, Djokkinen, FileFinder, flash12, h8propaganda, hyla, ikan, ILGromovnik, Istman, Jeremiah, JOntra, ksyyaj, kuntalo, kybonacci, loon123, lord sir giga, Mali Rambo, Mendonca, mile23, milenko crazy north, nedeljkovici, Petarvu, raptorsi, Raso75, ruso, sabros, Sale.S, saputnik plavetnila, Srki94, Srle993, Stija zmija, Stoilkovic, Toper, vargas, VJ, vrag81, zastavnik