Groznoica dobre muzike 80-tih, produžuje se i na devedesete. U devedesetim, već postoji velika raznolikost bendova iz osamdesetih, rađaju se novi bendovi, a krajem devedesetih, mnogi se i raspadaju. Kraj devedesetih ujedno označava i kraj dominacije rock muzike i početak dominacije komercijalnog pop-a i turbo-folka kod nas, a i u svetu. Da vidimo šta se slušalo devedesetih
The outfield, jedan od mnogih Britanskih bendova koji su pribegli u Ameriku radi sticanja slave, mada nikada se i nisu nešto mnogo proslavili.
Najveći hit im je:
a preporučio bih i:
Richard Marx, umetnik, već proslavljen krajem osamdesetih, nastavlja svoj put kroz devedesete podignute glave, međutim, posle devedesetih, objavljuje svoje stare hitove uz koje švercuje i par svojih novih pesama. Odličan je kompozitor i tekstopisac. Po mom mišljenju, najveći je umetnik svih vremena barem što se muzike tiče.
Rush Street (1991)
Zajedno sa Richar Marx-om u novu deceniju ulazi i Bryan Adams. On je počeo malo ranije...1980. je izdao prvi album, a nastavio je da dominira u svom stilu i u devedesetim. Kao i Richard Marx, uz svoje hitove iz osamdesetih, švercuje nove pesme.
Firehouse, ne znam nešto mnogo o njima, ali znam da su prvi album izdali 1990. godine.
Christopher Cross, za njega se kod nas nika ni čulo nije...nije se nešto ni u Americi proslavio al ajde...On je počeo ranije, sedamdesetih, provlačio se nekako osamdesetim, a u devedesetim, ostavio je četiri svoja albuma.
Radio je muziku za jedan film:
poslišajte i
Kod nas, predstavnici devedesetih su Vampiri, Viktorija, Vještice i malobrojni muzičari koji su preživeli nalet turbo-folka i dominacije pinka.
Na prostoru bivše Jugoslavije, posle devedesetih, rock je zvanično umro. -------------------Ako kažem ja sve,neće biti zanimljivo, zato, nastavite -------------------