Koji su ovo Virusi

Koji su ovo Virusi

offline
  • Pridružio: 11 Sep 2005
  • Poruke: 1282
  • Gde živiš: Pa gde i do sada

Prilikom ciscenja jednog racunara naleteo sam na sledece viruse,sad sto je imao 106 slovima" STO SEST"raznih virusa,tri su mu usla normalno u system32/Windows/ koje sam jedva ocistio.Kav koji sam mu instalirao je prijavio WININET.dll MSCLOCK32.dll WININET.EXE(ovaj je bio najgori) i OLEADM.dll.I normalno doslo je do ostecenja ovih dll. pa sam morao da mu uradim ne format posto je covek imao na racunara vazna dokumenta nego samo reparaciju Windowsa i sada je Ok ali me interesuju ovi virusi jel ih je Kav tako prijavio



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Okt 2005
  • Poruke: 57

WININET.dll:

liutilities.com/products/wintaskspro/dlllibrary/wininet/

Description:
wininet.dll is a module that contains Internet-related functions used by Windows applications.

Note: wininet.dll is a process which the Troj/Zlob-AO trojan tries to disguise itself as under the true process name of %systemroot%\mscornet.exe. This program is a registered security risk and should be removed immediately.

MSCLOCK32.dll:

wintotal-forum.de/index.php/topic,94773.0.html
forums.techguy.org/showthread.php?t=409201&goto=nextoldest

Je, koliko sam mogao pročitati na gornjem njemačkom (i engleskom) - dialer. Pa bi bilo poželjno da sustav još jednom skeniraš sa poznatim duo SpyBot S&D i Ad-Aware SE Personal (sa najnovijim definicijama, naravno).

WININET.EXE:

securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.wotron.worm.html

Crv W32.Wotron.Worm.



offline
  • Pridružio: 11 Sep 2005
  • Poruke: 1282
  • Gde živiš: Pa gde i do sada

Hvala na odgovoru ja sam sve to ocistio ali sam se namucio, no nije bitno ali taj WININET.EXE taj me namucio sad sam mu pogledao ponovo i sve je u redu i hvala za ovaj Crv W32.Wotron.Worm.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 874 korisnika na forumu :: 4 registrovanih, 3 sakrivenih i 867 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 3466 - dana 01 Jun 2021 17:07

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: bojank, cikadeda, milenko crazy north, WerWolf14